הקורסים שלנו

יש לנו שני קורסים, הראשון "קורס הכשרה" והשני "קורס מתנדבים".
שני הקורסים שיצרנו, מעניקים שפע של כלים מעשיים וידע תיאורטי לליוי תהליכים בגישת ידיים פשוטות.
נגן וידאו

קורס ההכשרה שלנו – ללוות א.נשים בגישת ידיים פשוטות

אם מקצוע שמשלב עשייה, נתינה ומפגש אנושי קרוב מסקרן אותך, אנחנו מציעות לך להצטרף לקורס ההכשרה של ידיים פשוטות, ולהתחיל ללוות אנשים בדרכך. הליווי בגישת ידיים פשוטות הוא עבודה מתגמלת ומספקת, בה הלו"ז היומי שלך מנוהל על ידך. הקורס מתאים לכל מי שבני אדם מסקרנים אותו ומוכן לצאת איתם למסע. לאחר סיום הקורס, אפשר להתחיל לעבוד באופן עצמאי ולקבל מאיתנו הפניות, להצטרף לפגישות הצוות, לקבל הדרכה אישית ולהיות שותפה ביצירת מקצוע חדש בעולם.

רעות מספרת על הקורס:

״בתחילת הדרך, כשהרעיון לעשות ״ידיים פשוטות״ היה עוד נבט רך ושברירי וחיפשתי דרכים ומילים להגדיר אותו, נפגשתי גם עם יועצת עסקית, כזו שמתמחה בתהליכי יצירה ובהסבות מקצועיות שהקשיבה לרעיון שלי בסקרנות ופליאה.
״המצאת מקצוע חדש״ היא אמרה לי. ״את מציעה ריפוי כל כך נכון ומעניקה שרות כל כך הכרחי בקצב החיים המטורף ובחברת הבודדים שאנחנו חיים בה״.
היא ציירה לי חזון בו יום אחד ידיים פשוטות יהיה מקצוע ככל המקצועות.
היא דיברה על רשת של הרבה א.נשים, שכמוני, עושים ידיים פשוטות. זה נשמע לי מאוד מגלומני, ולא הייתי בטוחה שאני רוצה את זה. אמרתי לה ״לאט לאט… קודם נראה שזה בכלל תופס ושיש לזה צורך וביקוש״.
שנתיים אחרי שיצאתי לדרך, כבר ליוותי עשרות אנשים ותהליכים. בתיבת המייל שלי נאספו עשרות פניות של א.נשים שאמרו לי שהם רוצים לעשות איתי ידיים פשוטות ושאלו אותי איך מצטרפים לעשייה המקצועית הזו.

הגיעו גם עשרות פניות ממקומות מרחוקים מביתי שביקשו לקבל את הליווי שלי. התבלבלתי מהתנועה שנוצרה והתקשיתי להבין מה לענות להם. 

מזל שבשלב הזה דפנה ואני חברנו לשותפות. בעידודה ובחוכמתה הבנו שידיים פשוטות בשלות לעלות שלב ולגדול והתחלנו לעבוד על קורס ההכשרה. 

כמה חודשים אחר כך מצאנו את עצמנו יושבות בחדר אחד עם נשים מכל רחבי הארץ ומחלקות להן סילבוסים לקראת המפגשים הצפויים, יחד שמענו מהן על המקרים שהן מלוות בתוך הסטאז' והיום אנחנו מעבירות להן פניות של א.נשים  המבקשים לעצמם את השירות שלנו בכל רחבי הארץ״.

אם נפתחה בך דלת של סקרנות, נשמח לקבל את הפרטים שלך (כתובת אימייל ומספר טלפון) בתגובה או דרך טופס פניה שנמצא בקרקעית האתר שלנו ונשוב אלייך עם כל הפרטים.

עדויות מבוגרות הקורס  

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

מה קיבלתי בקורס ההכשרה?

קורס מתנדבים

נגן וידאו

להתנדב בגישת ידיים פשוטות

הרבה פעמים התקשרו ושאלו אותנו אם ידיים פשוטות זה משהו שאנחנו עושות בהתנדבות, או שמדובר בשירות שניתן בתשלום.

זה בתשלום, אנחנו עונות, אבל כיום גם מוסיפות שיש יותר ויותר מתנדבים, שמעניקים ליווי כמו שלנו, ללא עלות. 

בנינו קורס למתנדבים, כי רצינו שהשירות הזה יהיה נגיש ותומך לכל מי שצריך אותו.

למתנדבים ולמתנדבות יש תמיד הרבה רצון טוב ולב פתוח ואנחנו חולקות איתם את התובנות שלנו, ויחד מדייקות את הרצון הטוב הזה לכדי כלים לעבודה בשטח.

אז אם אתם מתנדבים בעצמכם או אולי אתם מכירים מקרוב ארגון או עמותה שישמחו ללמוד מאיתנו ולקבל מידע על קורסי המתנדבים שלנו, נשמח לשמוע מכם ונשוב אליך עם הסילבוס של הקורס ועם כל יתר המידע הרלוונטי. שלחו לנו טופס פנייה ונמשיך משם.

*** תודה גדולה למתנדבי קהילת גוש שגב ולמחלקה לשירותים חברתיים במועצה האזורית משגב, על שנתנו בקורס שלנו אמון והסכימו להצטלם – הם קראו לתוכנית שלהם ״שמש בכיסים״, נכון שזה שם יפה?

מה קיבלתי בקורס המתנדבים?

צרו איתנו קשר