קורס הכשרה בגישת ידיים פשוטות

קורס ההכשרה שלנו – ללוות א.נשים בגישת ידיים פשוטות

אם מקצוע שמשלב עשייה, נתינה ומפגש אנושי קרוב מסקרן אותך, אנחנו מציעות לך להצטרף לקורס ההכשרה של ידיים פשוטות, ולהתחיל ללוות אנשים בדרכך. הליווי בגישת ידיים פשוטות הוא עבודה מתגמלת ומספקת, בה הלו"ז היומי שלך מנוהל על ידך. הקורס מתאים לכל מי שבני אדם מסקרנים אותו ומוכן לצאת איתם למסע. לאחר סיום הקורס, אפשר להתחיל לעבוד באופן עצמאי ולקבל מאיתנו הפניות, להצטרף לפגישות הצוות, לקבל הדרכה אישית ולהיות שותפה ביצירת מקצוע חדש בעולם.

נגן וידאו

”ידיים פשוטות" הוא שירות ייחודי בתשלום, בו עוד זוג ידיים מושטות לעזרה.
מלבד מפגשי ליווי אישי, המוצעים בכל רחבי הארץ, אנחנו מעבירות "קורס הכשרה" לליווי בגישה, השתלמויות למתנדבים, סדנאות והרצאות.

מה זה ידיים פשוטות?

הלוואי שהיה לי עוד  זוג ידיים.

מכירים את המשפט הזה? אמרתם אותו פעם?

לכולנו יש תקופות עמוסות.

גם כאלו שלא תיכננו: לידה, פרידה, מחלה, מוות של קרוב, תקופות מעבר, שינויים בקריירה או במקום המגורים, משברים זוגיים ומשפחתיים ולפעמים זו פשוט שגרה עמוסה. כולם עלולים להביא אותנו להתמודדות, שנדמה שהיא למעלה מכוחותינו.

לפעמים, קשה אפילו להחליט מאיפה להתחיל.

למי מתאים הליווי בידיים פשוטות?

לכל מי שנקלע לעומס – עסקי, בריאותי, אישי, משפחתי.
למי שצריכה לתקופה, עוד זוג ידיים תומכות ושותפות לנשיאת היומיום.
למי שכרגע הפער בין הרצוי למצוי שלו, הולך וגדל ואיתו גדל גם הקושיו התסכול.
למי שחייה עמוסים ומוצפים והיא לא מצליחה להגיע לדברים שחשובים לה באמת.

יולדת טריה, אלמן, גרושה, סטארטאפיסט עסוק, עולה חדשה, חולת סרטן.
מאחורי כל כותרת כזו יש עולמות שלמים שבתקופות מסוימות מצויים בעומס ובקושי.
כמוני וכמוך.

איפה נפגשים? איפה שצריך.
לרוב ניפגש בביתכם, לעיתים על מדשאה בפארק או בבית קפה.
היכן שיתאים, זה תלוי מה התוכנית שלנו הפעם

מי אנחנו

רעות פילד

אני אוהבת אנשים ומילים, סקרנית, בשלנית, מעשית ויזמית. יש לי מגוון הכשרות בתחומי החינוך, התקשורת ונפש האדם.
זכיתי בדרכי לעבוד עם אנשים רבים ולהיות איתם ובשבילם בשלל רגעים מיוחדים: כמדריכה בפנימייה לנוער בסיכון ובהמשך עם אסירים בכלא, כמטפלת בילדים אוטיסטים וכסייעת בתיכון לנוער עם צרכים מיוחדים, כגננת מוסמכת בגנים אנתרופוסופיים וכמלוות חולים סופניים בהוספיס.
המפגשים האנושיים והאפשרות, לרגעים, להיות שותפה למסעות אחרים, הם מה שממלא אותי בחיים. זו זכות גדולה, להניח יד על כתף, לפסוע יחד בידיים שלובות. בכל פעם אני מגלה שגם אני יוצאת מהמפגשים האלה מחוזקת ושלמה יותר ושאין דבר תומך ומסייע יותר מביחד אמיתי.
מתוך כל אלה, יצרתי בשנת 2015 את ידיים פשוטות, שמאז הפכן לעיסוק שדרכו אני מבטאת את עצמי, מתפרנסת גדלה ומתפתחת.

דפנה ברקת

הרצון שלי לגדול, ללמוד ולהפגש בא עם אמונה גדולה שתמיד אפשר לשנות ולהשתנות. בדרכי פגשתי וליוויתי יחידים, זוגות וקבוצות – מילדים והוריהם ועד מנהלים בכירים, באירגונים שונים וגם בקליניקה.
בהכשרתי אני פסיכולוגית קלינית ויועצת אירגונית, שכיום בוחרת לפגוש אנשים גם בדרכים אחרות. נולדנו לתוך יחד וכך גם טוב בעיני להיות. בכל פעם מחדש, אני נוכחת בעומקים שנחשפים ומתגלים כשיש קירבה אמיתית.
אחרי שנים בהן צעדתי לבד תוך חיפוש אחר שותפות מקצועית, פגשתי את רעות ואת ידיים פשוטות והתמלאתי שמחה והתרגשות. משחברנו בשנת 2017, נפתחה בפני עוד הזדמנות להשפיע טוב בעולם.

עדויות מבוגרות הקורס  

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

מה קיבלתי בקורס ההכשרה?

מה קיבלתי בקורס ההכשרה?

צרו איתנו קשר

מוזמנים לפנות אלינו גם ב yadaim.pshutot@gmail.com

רעות מספרת על הקורס:

״בתחילת הדרך, כשהרעיון לעשות ״ידיים פשוטות״ היה עוד נבט רך ושברירי וחיפשתי דרכים ומילים להגדיר אותו, נפגשתי גם עם יועצת עסקית, כזו שמתמחה בתהליכי יצירה ובהסבות מקצועיות שהקשיבה לרעיון שלי בסקרנות ופליאה.
״המצאת מקצוע חדש״ היא אמרה לי. ״את מציעה ריפוי כל כך נכון ומעניקה שרות כל כך הכרחי בקצב החיים המטורף ובחברת הבודדים שאנחנו חיים בה״.
היא ציירה לי חזון בו יום אחד ידיים פשוטות יהיה מקצוע ככל המקצועות.
היא דיברה על רשת של הרבה א.נשים, שכמוני, עושים ידיים פשוטות. זה נשמע לי מאוד מגלומני, ולא הייתי בטוחה שאני רוצה את זה. אמרתי לה ״לאט לאט… קודם נראה שזה בכלל תופס ושיש לזה צורך וביקוש״.
שנתיים אחרי שיצאתי לדרך, כבר ליוותי עשרות אנשים ותהליכים. בתיבת המייל שלי נאספו עשרות פניות של א.נשים שאמרו לי שהם רוצים לעשות איתי ידיים פשוטות ושאלו אותי איך מצטרפים לעשייה המקצועית הזו.

הגיעו גם עשרות פניות ממקומות מרחוקים מביתי שביקשו לקבל את הליווי שלי. התבלבלתי מהתנועה שנוצרה והתקשיתי להבין מה לענות להם. 

מזל שבשלב הזה דפנה ואני חברנו לשותפות. בעידודה ובחוכמתה הבנו שידיים פשוטות בשלות לעלות שלב ולגדול והתחלנו לעבוד על קורס ההכשרה. 

כמה חודשים אחר כך מצאנו את עצמנו יושבות בחדר אחד עם נשים מכל רחבי הארץ ומחלקות להן סילבוסים לקראת המפגשים הצפויים, יחד שמענו מהן על המקרים שהן מלוות בתוך הסטאז' והיום אנחנו מעבירות להן פניות של א.נשים  המבקשים לעצמם את השירות שלנו בכל רחבי הארץ״.

אם נפתחה בך דלת של סקרנות, נשמח לקבל את הפרטים שלך (כתובת אימייל ומספר טלפון) בתגובה או דרך טופס פניה ונשוב אלייך עם כל הפרטים.