קורסים, סדנאות והרצאות

קורסים, סדנאות והרצאות

כל שינוי מתרחש פעמיים, פעם אחת בדימיון ופעם שניה במציאות

"כל שינוי מתרחש פעמיים, פעם אחת בדימיון ופעם שניה במציאות" (רובין שמאה)

תפס אותי המשפט הזה, אם כי נדמה לי שכל שינוי גדול ומשמעותי שעשיתי בחיי התרחש הרבה יותר מפעמיים לפני שבכלל מצאתי תעוזה בתוכי לדמיין אותו.

קרא עוד
קורסים, סדנאות והרצאות

אלוהי השיווק ופיות הפירסום

מעיין כתיבת הפוסטים שלי בידיים פשוטות התייבש, ריק.
כלום מכל כיוון. כלום.
כבר חודשים על גבי חודשים שלא הנבעתי מתוכי שום פוסט שמספר מה קורה בידיים פשוטות, כבר נצח שלא כתבתי שום פוסט שמביא איזה סיפור עם חוויה.

קרא עוד
קורסים, סדנאות והרצאות

האם זה מקצוע מהעתיד או מהעבר?

אני חושבת ש״ידיים פשוטות״ זה מקצוע מהעתיד, אבל בעצם הוא בכלל לא מקצוע חדש, זה יותר כמו מכונית ענתיקה שעברה ניקוי ועיצוב מחדש ומה שהכי נחמד זה, שלמרות כל זה עדיין אפשר לעסוק בו בהווה, להתפרנס מנתינה, לקבל מלא בחזרה ולעשות משהו משמעותי בניחוח ובגוון מאוד אישיים ולא פורמליים.

קרא עוד
קורסים, סדנאות והרצאות

אלמלא

איך מספרים על דבר ממש גדול שקורה, בפוסט ממש קצר, שתכף יחלוף?
מנסה:
אלמלא כל הפניות מירושלים, ב״ש, ערד, מודיעין, תל-אביב, הרצליה, טבריה, צפת ועוד ועוד שמגיעות אלינו בכל שבוע, שמסורבות בנימוס בגלל המרחק והעומס, אז כנראה שבכלל לא הייתי חושבת על זה.

קרא עוד

מחשבות, תובנות והגיגים

מחשבות, תובנות והגיגים

על תקווה ספקות ומחלות

אני כותבת את הפוסט הזה עבורכם,
כי אולי אתם חיים בימים אלו לצד אדם שחולה במחלה כרונית וטוב שתדעו את זה.
אני כותבת את הפוסט הזה עבורכם,
כי אולי אתם עצמכם, כבר זמן מה לא בריאים ומתמודדים עם מחלה קשה ומאיימת חיים וטוב שתדעו שאתם לא לבד עם המחשבות והתחושות האלו. טוב לנרמל אותן ולשמוע אותן בקול אחר, כי הן לא רק שלכם.

קרא עוד
מחשבות, תובנות והגיגים

המשפטים המרחפים בחלל

מאז שראיתי את הסרטון הרגיש הזה, בכל פעם שאני מבקרת בבית החולים, אני רואה כל מיני משפטים מרחפים בחלל ונוחתים לאנשים בדיוק 4 ס״מ מעל לראש או ליד הכתף.
היום כשהגעתי לביקור במחלקה, ראיתי מעל לראש של המאבטח בכניסה משפט, גם מעל לראש של האחות שישבה בקבלה הופיע משפט, גם לזו שמכרה לי קפה קר וגם למנקה במסדרון הרחב.

קרא עוד
מחשבות, תובנות והגיגים

שבע שנים האפר שלה חיכה לה בסבלנות

שבע שנים האפר שלה חיכה לה בסבלנות במחסן שליד החנייה בתוך כד חרס גדול, הוא חיכה לרגע שתמצא את הכוחות. אחרי שנתיים שאני עובדת איתה, מצאנו אותן. חפרנו ביחד בור גדול בחצר הבית שלה וטמנו בתוכו את הכד הזה, שהכיל את כל מה שפעם היה הגוף של אמא שלה.

קרא עוד
מחשבות, תובנות והגיגים

התקדשות

היא אמרה שבעבר הלא כזה רחוק, ככה זה היה ושהיום זה כבר אחרת.
היא אמרה שבעבר אנשים עשו את מסעות ההתפתחות הרוחניים שלהם דרך סיגופים, טקסים סודיים והתבודדות במקדשים ופירמידות, דרך עלייה לאתרי התקדשות מרוחקים בליווית כהנים וכוהנות. זה הסתדר לי טוב מה שהיא אמרה, כי בדיוק קראתי אז את ״התקדשות״ שכתבה אליזבט הייך, (קראתם?)

קרא עוד